Msza i otwarcie wystawy "Radosnym Boże"

Użytkownik Krystyna Koziewicz

Redakcja Blog Polonia
Data: 19.11.2017
Kraj: Niemcy
Redakcja Blog Polonia
Blog stworzony przez dziennikarzy polonijnych, który powstał w ramach projektu "Wzmocnienie, rozwój i integracja mediów polskich i polonijnych za granicą" realizowanego… więcej

W niedzielę 19-go listopada, w samo południe w berlińskiej Bazylice św. Jana (siedzibie Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie) odbyła się uroczysta msza św. w intencji Związku Polaków w Niemczech, na której obecni byli również zaproszeni goście. Mszy przewodniczył ks. dr Adam Prorok w asyście ks. Stanisława Świerczyńskiego oraz ks. Marka Kędzierskiego.
Po mszy ks. Stanisław Świerczyński dokonał otwarcia wystawy "Radosnym Boże" o życiu błogosławionego księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, patrona Harcerstwa Polskiego, który zmarł w obozie koncentracyjnym w Dachau 23 lutego 1945 roku.

Przypomnijmy, że wystawa była prezentowana w dniach 19 - 30 listopada 2017 r. w pomieszczeniach Bazyliki św. Jana Chrzciciela, Lilienthalstr. 5, siedziby Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie.
19 listopada 2017 r. w pomieszczeniach "Fließtal Reithalle Qualitz", Zabel-Krüger-Damm 229, 13469 Berlin odbyła się prezentacja filmów związanych z głównymi aktorami prezentowanych w Berlinie wystaw:
- "Codzienny Heroizm" oraz o Błogosławionym ks. Stefanie Wincencie Frelichowskim. Zebrani goście obejrzeli filmy: - Aliny Czerniakowskiej - "Żyć dla Innych" o ks. Frelichowskim oraz
- Rafała Wieczyńskiego "Świat Józefa" o Polakach ratujących żydów, opowieść o świecie z którego zrodziły się niezwykłe postawy sprawiedliwych i ocalonych. Między innymi Józefa Ulmy który próbując ocalić życie 8 żydom, sam zginął wraz z rodziną zamordowany przez Niemców.

 

Otwarcie1Otwarcie2a

FACEBOOK