Toskania: UROCZYSTE OTWARCIE POLSKIEJ SZKOŁY KULTURY I JĘZYKA w Pistoi

Użytkownik Agnieszka Barbara Gorzkowska

Redakcja Polacy we Włoszech
Data: 19.09.2017
Kraj: Włochy
Redakcja Polacy we Włoszech
Strona www.polacywewloszech.com jest niezależnym portalem informacyjnym nie tylko dla Polaków mieszkających we Włoszech, ale również źródłem informacji dla naszych rodaków… więcej

W sobotę 16 września b.r. w siedzibie  Centrum Jana Pawła, na Piazza della Vergine 7 w Pistoi odbyło się uroczyste otwarcie szkoły polskiej im. Juliana Tuwima.

Wstęgę przecięli: Pani Ewa Mamaj, Konsul Generalny RP w Rzymie, Pani Alessandra Frosini, Asesor Edukacji w Pistoi oraz Pan Alessandro Sabella, Asesor Turystyki w Pistoi.

Przemówili:

Pani Dyrektor szkoły polskiej w Pistoi, Pani Agnieszka Kusyk, 
Pani Alessandra Frosini, Asesor Edukacji w Pistoi 
oraz Pan Alessandro Sabella, Asesor Turystyki w Pistoi, którzy podkreślili chęć współpracy i pomocy dla nowo powstałej placówki.
 
Głos zabrała Pani Konsul Ewa Mamaj, która przeczytała list od Ministra RP Adama Kwiatkowskiego.
 
Przemówiła Maria Gratkowska-Scarlini, Prezes Polsko-Włoskiego Stowarzyszenia Kulturalnego w Toskanii, które zostało patronem szkoły polskiej w Pistoi.
 
Aleksandra Seghi, Prezes włosko-polskiego Stowarzyszenia promocji społecznej Pro Polonia opowiedziała o zaangażowaniu w sprawy polonijne oraz darze, który Minister Adam Kwiatkowski przekazał szkole polskiej im. Juliana Tuwima.
 
Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem oraz wspólnym zdjęciem.
 
 
 
 
Korespondencja z Toskanii: Aleksandra Seghi
 
FACEBOOK