Działalność syberyjskiego radia Rodacy

Użytkownik Artem Chernyshev

Redakcja Rodacy na Syberii
Data: 16.09.2017 godzina. 13:05
Kraj: Rosja
Redakcja Rodacy na Syberii
Kulturalno-Narodowa organizacja społeczna „Polonia” w Republice Chakasji z siedzibą w stolicy republiki Abakanie na południu Syberii została założona w październiku 1993 r. i oficjalnie zarejestrowana… więcej

 

   Od października 1999 roku w eterze „Radia Minusińsk” dwa razy w tygodniu emitowane są audycje polonijnego radia „Rodacy”. Stacja działa na rzecz zachowania i rozwoju języka polskiego i kultury oraz polskich tradycji narodowych w Południowej części Syberii. O rozgłośni w audycji Syberia-Polska. Operacja Powrót mówili dziennikarze Artiom Czernyszew i Sergiusz Leończyk.

 

   Audycje radia „Rodacy” poświęcone są działaniom kulturalno-oświatowym i naukowym Polonii, a także historii i kulturze Polski. Obecnie radio ma wersję internetową. Jak wyjaśniali goście, rozgłośnia powstała na bazie czasopisma „Rodacy”. – Musimy prezentować język polski nie tylko w wersji pisanej, ale również mówionej – podkreślał Czernyszew.

 

   Czasopismo ukazuje się także w języku rosyjskim. Jak wyjaśniał Sergiusz Leończyk, to ważne dla starej migracji, która nie nauczy się już czytać po polsku oraz osób, które mówią po polsku, ale nie czytają. Ponadto pismo promuje historię i kulturę Polski wśród innych narodowości, zamieszkujących Syberię.

Więcej w audycji Polskie radio 24 pt. Działalność syberyjskiego radia Rodacy

FACEBOOK