Zespół Ludowy Pieśni i Tanca Mazowsze na żywo w sieci

Użytkownik Krystyna Koziewicz

Redakcja Blog Polonia
Data: 14.06.2017
Kraj: Niemcy
Redakcja Blog Polonia
Blog stworzony przez dziennikarzy polonijnych, który powstał w ramach projektu "Wzmocnienie, rozwój i integracja mediów polskich i polonijnych za granicą" realizowanego… więcej

INFORMACJA PRASOWA

Mazowsze na żywo w sieci                                             

24 czerwca 2017 r. o godz. 20.30 po raz pierwszy w historii transmitowany będzie
w Internecie koncert zespołu „Mazowsze” prosto z siedziby w Karolinie!

Transmisja odbędzie się głównie z myślą o sympatykach „Mazowsza”, mieszkających poza granicami kraju. Podczas niej zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie, usłyszeć najbardziej popularne piosenki, a także podziwiać stroje z wielu etnograficznych regionów Polski. Wydarzenie będzie zwieńczeniem wielkiego „Rodzinnego Pikniku z Zespołem Mazowsze”, odbywającego się w dniach 23 i 24 czerwca na terenie parku Karolin.

Dostęp do transmisji możliwy będzie pod adresem: https://mazowsze.inplayer.com/ 
po wniesieniu opłaty technicznej w wysokości 5 dolarów. Po zakończeniu transmisji materiał filmowy dostępny będzie do 12 sierpnia br. na platformie VOD.

„Mazowsze” to jeden z największych na świecie zespołów estradowych, sięgających do bogactwa polskiego folkloru. Z uwagi na szeroki repertuar i charakter ludowy, uznawany jest za zespół narodowy, pełniący funkcję ambasadora kultury polskiej. Urzekając pięknem muzyki, pieśni i tańca, oraz wielobarwnymi strojami, prezentuje folklor oparty na opracowaniach 42 regionów etnograficznych Polski.

Poza klasycznym repertuarem, w wykonaniu „Mazowsza” usłyszeć można operę, koncerty oratoryjne, pasyjne, kolędy, pieśni polskie i pieśni patriotyczne. Wszystkie koncerty cieszą się ogromnym uznaniem.

Transmisję w sieci umożliwi Nadaje Broadcasting we współpracy z Streamroot.io, Inplayer.com i Lubelska.tv. Transmisja odbędzie się w jakości HD. 

FACEBOOK