Wyróżnienie dla Ewy Cichockiej za książkę „Sycylia. Między niebem a morzem”

Użytkownik Agnieszka Barbara Gorzkowska

Redakcja Polacy we Włoszech
Data: 20.05.2017 godzina. 21:00
Kraj: Włochy
Redakcja Polacy we Włoszech
Strona www.polacywewloszech.com jest niezależnym portalem informacyjnym nie tylko dla Polaków mieszkających we Włoszech, ale również źródłem informacji dla naszych rodaków… więcej

„Sycylia. Między niebem a morzem” Ewy Cichockiej, wydana przez Wydawnictwo Bernardinum otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepsze publikacje turystyczne 2016 r. - Nagroda Magellana w kategroii - książka podróżnicza. Liste laureatów dziewiątej edycji tego konkursu ogłoszono pierwszego dnia na Warszawskich Targach Książki.

Nagroda Magellana została powołana w 2008 roku w celu uhonorowania najbardziej wartościowych publikacji turystycznych (przewodników, albumów, map, atlasów itp.) i przynawana jest przez redakcje Magazynu Literackiego "Ksiązki".

Publikacje turystyczne w konkursie rozpatrywane są w dwunastu kategoriach. Książka Ewy Cichockiej Wydawnictwa Bernardinum rywalizowała  w kategorii: książka podróżnicza.

 

SYCYLIA. MIĘDZY NIEBEM A MORZEM                                                                            

 

 

To zbiór esejów i reportaży o Sycylii dziennikarki Ewy Karoliny Cichockiej. Niewątpliwą jego cechą jest nieustanny zachwyt Sycylią, którym autorka zaraża czytelnika. Barwny język i liczne ciekawostki z zakresu literatury, historii, mitologii i kulturowych powiązań Sycylii sprawia, że lektura staje się słoneczną, pasjonującą wyprawą. Unikalnym walorem książki są sycylijskie wątki w polskiej literaturze i sztuce od XVI do XXI w., które autorka wyśledziła, opisała i umiejętnie wplotła we współczesną podróż. Dzięki temu możemy spojrzeć na Sycylię oczyma Niemcewicza, Krasińskiego, Iwaszkiewicza czy Szymanowskiego oraz współczesnych polskich artystów, oczarowanych wyspą Krzysztofa Zanussiego i Jerzego Stuhra. Ważną częścią publikacji są oryginalne fotografie (szczególnie zdjęcia  Ewy Cichockiej  i  Magdy Pannert z wystawy rzeźb Igora Mitoraja w sycylijskim plenerze Agrigento). Oryginalne ilustracje oraz okładkę wykonała Ewa Niewadzi, artystka mieszkająca na Sycylii.

FACEBOOK