Podpisana pierwsza ustawa z zakresu tematyki polonijnej

Użytkownik Agnieszka Barbara Gorzkowska

Redakcja Polacy we Włoszech
Data: 18.01.2017
Kraj: Polska
Redakcja Polacy we Włoszech
Strona www.polacywewloszech.com jest niezależnym portalem informacyjnym nie tylko dla Polaków mieszkających we Włoszech, ale również źródłem informacji dla naszych rodaków… więcej

12 stycznia b.r w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość podpisania pierwszej ustawy prezydenta RP Andrzeja Dudy z zakresu tematyki polonijnej.

Nowela ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego zakłada nadanie uprawnień do korzystania z ulgowych przejazdów dla uczniów do ukończenia 18 roku życia.

Ulgi będą przysługiwać również nauczycielom uczącym języka polskiego lub innych przedmiotów nauczanych w języku polskim. Nauczyciele zostaną objęci 33 proc. ulgami w pociągach osobowych za okazaniem biletu jednorazowego lub miesięcznego imiennego oraz w komunikacji autobusowej zwykłej za okazaniem biletu miesięcznego imiennego. (źródło: www.prezydent.pl).

Na sali obecne były media z Polski oraz media polonijne w tym portal informacyjny Polacy we Włoszech.

Więcej o ustawie: http://www.prezydent.pl/kancelaria/aktywnosc-ministrow/art,544,prezydencka-ustawa-dot-ulg-dla-uczniow-to-wyraz-pamieci-o-rodakach-zagranica.html

Relacja: Agnieszka B. Gorzkowska i Aleksandra Seghi

FACEBOOK