Mediolan: Przedświąteczne spotkanie wigilijne w Konsulacie

Użytkownik Agnieszka Barbara Gorzkowska

Redakcja Polacy we Włoszech
Data: 21.12.2016 godzina. 10:00
Kraj: Włochy
Redakcja Polacy we Włoszech
Strona www.polacywewloszech.com jest niezależnym portalem informacyjnym nie tylko dla Polaków mieszkających we Włoszech, ale również źródłem informacji dla naszych rodaków… więcej

16 grudnia 2016 w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie przy via Monte Rosa 6 odbyło się przedświąteczne spotkanie wigilijne. Była to okazja do złożenia wzajemnych życzeń i podzielenia się tradycyjnym opłatkiem z licznie przybyłymi przedstawicielami Polonii nie tylko z Mediolanu ale także z okolicznych miast i regionów, którzy na co dzień aktywnie działają na rzecz Polaków mieszkających we Włoszech.

Gości powitał Konsul Generalny RP Jerzy Adamczyk, który przypomniał, że Nowy Rok bedzie szczególnym rokiem dla naszych rodaków na pólnocy Włoch, ponieważ będziemy obchodzić 100-ą rocznicę powstania Konsulatu w Mediolanie.

Zabrał głos proboszcz polskiej parafii w Mediolanie kościoła Santa Maria alla Porta, ksiądz Grzegorz Ryngwelski, który również złożył uczestnikom spotkania życzenia świąteczne i zaprosił do podzielenia się poświęconym opłatkiem.

W radosnej i ciepłej atmosferze zgromadzeni goście składali sobie wzajemne życzenia Wesołych Świąt, oraz pomyślności w Nowym Roku 2017.

Korespondencja z Lombardii: Agnieszka B. Gorzkowska

 

FACEBOOK