27. Finał WOŚP zagra w Berlinie

Użytkownik Krystyna Koziewicz

Redakcja Blog Polonia
Data: 12.01.2019
Kraj: Niemcy
Redakcja Blog Polonia
Blog stworzony przez dziennikarzy polonijnych, który powstał w ramach projektu "Wzmocnienie, rozwój i integracja mediów polskich i polonijnych za granicą" realizowanego… więcej

Sztab WOŚP Berlin serdecznie i orkiestrowo zaprasza na 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

W tym roku gramy dla małych dzieci i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w Polsce.

SOBOTA, 12 stycznia 2019, Werkstatt der Kulturen , Wissmannstr. 32, 12049 Berlin

W skrócie:

Startujemy o 12:00, gramy do 22:00 (albo ciut dłużej, jeśli pomożecie nam potem sprzątać!). Będzie muzyka, program dziecięcy, masa WOŚPowych akcentów (w tym słynne Światełko) i szansa, żeby pomóc uratować życie i zdrowie dzieciaków w Polsce!

12:00 – 22:00: Program główny

QUIZ Z NAGRODAMI. Ile wiesz o Fundacji? A o Polsce? Wylosuj pytanie, podaj dobrą odpowiedź i dostań jedną z naszych wyjątkowych nagród!

SIEMASHOP. Koszulki, poduszki, notesy, breloki, smycze… Finałowe gadżety Fundacji ciężko kupić, nim się wysprzedadzą w ich sklepie internetowym, prawda? Mamy dla Was dobre wieści: jeden z naszych anonimowych sponsorów kupił ich dla nas całą masę i będziemy je sprzedawać na Finale, a cały dochód trafi do puszki!

REJESTRACJA W BAZIE DKMS. Podczas Finału będziecie mogli nie tylko wesprzeć WOŚP, lecz też zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych w DKMS Deutschland, największej takiej bazie na świecie. Rejestracja nic nie kosztuje – będziecie musieli jedynie przekazać wymaz z ust do badań.

POLSKIE JEDZENIE. Restauracja Justpatt Bistro już nastawia finałowy bigos! Na ich ladzie znajdziecie też pierogi, naleśniki i inne polskie specjały. Menu i cennik podamy już wkrótce!

FLOHMARKT. Na naszym Finale zagości obowiązkowy punkt na weekendowej mapie Berlina – pchli targ! Kubeczki, talerzyki, świeczniki, stare pocztówki… Wszystko! A targować się nawet nie warto, bo cały targowy utarg wędruje prosto do puszki WOŚP.

TARG KSIĄŻEK. Pora na gratkę dla moli książkowych: przez cały Finał działał będzie bazar książek używanych. Adoptujcie książki szukające nowych domów za parę drobnych do WOŚPowej puszki!

12:00 – 15:30: Program dziecięcy

ZAJĘCIA PLASTYCZNE. Jak co roku, Polskie Towarzystwo Szkolne „Oświata” zorganizuje zajęcia plastyczne dla finałowych dzieciaków.

MALOWANIE BUZIEK. Dzięki paru paczkom farbek do twarzy i wprawnej ręce wolontariuszki Ewy, Wasze pociechy będą mogły zostać kim tylko chcą!

WSPÓLNY OBRAZ. W tym roku spróbujemy czegoś nowego: namalujemy wspólny obraz, który później trafi na licytację na głównej scenie!

POKAZY PIERWSZEJ POMOCY. Każdy ma szanse uratować kiedyś komuś życie – a te szanse są większe jeśli znamy podstawy pierwszej pomocy. Pokazy resuscytacji i opatrywania ran zorganizują specjaliści z Johanniter-Unfall-Hilfe Berlin.

15:30 – 22:00: Duża scena

KONCERTY I WYSTĘPY. Na naszej scenie zawita niemal każdy gatunek muzyki!

–  Zespół “Krakowiacy” to zespół młodzieżowy działający przy szkołach Katharina-Heinroth-Grundschule i Robert-Jungk-Oberschule w Berlinie. Otworzą Finał polonezem Ogińskiego ubrani w przepiękne stroje z epoki Księstwa Warszawskiego.

– Grupa śpiewu białego “Kolędnicy” to chór, który wykonuje muzykę ludową z krajów Europy Wschodniej. Na naszym Finale zaśpiewa mieszankę tradycyjnych utworów (w tym tych ze Śląska, Kujaw i Warmii) i ludowych kolęd.

–  Andreas Bo opisuje siebie jako „Polaka z Mazur”. Sam komponuje, sam pisze teksty, gra i śpiewa szeroko pojętego bluesa i rocka, a do tego kolekcjonuje instrumenty muzyczne.

–  Swazzou to zespół, który gra fantastyczną mieszankę jazzu i swinga. Będzie można pobujać się w rytm, a nawet potańczyć!

– SoniaM to wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej, jest nazywana „najczarniejszym głosem polskiego soul”. Na naszym Finale w Berlinie zapremieruje kolejny, nigdy wcześniej nie grany przed publiką kawałek!

– The Erinyes zamkną finałowy wieczór. Glam punkowa kapela zapowiada mocne uderzenie, ale z solidną linią melodyczną. Konkretnie, ale z brokatem. Szykujcie się na niezłe zamieszanie pod sceną!

AUKCJE CHARYTATYWNE. Finał nie byłby Finałem bez aukcji charytatywnych na rzecz WOŚP! Pod młotek pójdą między innymi winyl Nocnego Kochanka, książka z autografem Lecha Wałęsy, płyty TEDEgo, scenariusz odcinka serialu „W rytmie serca” z podpisami ekipy, rysunki statystyczne blogerki Janiny Daily, oraz wyjątkowa koszulka z podpisami gwiazd z tegorocznego festiwalu Pol’and’Rock (byłego Woodstocku). Aukcje poprowadzą prezenterzy z Cosmo – Radio po polsku, Monika Sędzierska i Adam Gusowski.

ŚWIATEŁKO DO NIEBA. Punktem kulminacyjnym każdego Finału jest Światełko do Nieba. Ci, którzy znają warszawskie Finały kojarzą je przede wszystkim z pokazem sztucznych ogni – my jednak pójdziemy w kierunku bardziej przyjaznym dla środowiska, zwierząt i naszych bębenków. Obiecujemy, że wzruszycie się tak samo!

Graj razem z nami! Śledź nas na Facebooku i dziel się postami o Orkiestrze ze znajomymi, wpłać swój datek online na naszej Facebookowej zbiórce, znajdź puszki stacjonarne w zaprzyjaźnionych lokalach w Berlinie, no i oczywiście obiecujemy, że wzruszycie się tak samo!

Więcej info: https://wosp.berlin

FACEBOOK